Welcome to the Globethics.net Library!

 

 • Vergessene Zukunft : Radikale Netzkulturen in Europa /

  Apprich, Clemens,editor.; Stalder, Felix,editor.
  Mitte der 1990er Jahre ist in Europa eine vielfältige Netzkultur entstanden. Während die US-amerikanische Szene den Cyberspace als Raum jenseits der Politik imaginierte, waren die europäischen Netzpioniere darauf bedacht, die Möglichkeiten des Internet für neue politische und kulturelle Initiativen in der realen Gesellschaft zu nutzen. Anhand von Zeitdokumenten, aktuellen Textbeiträgen und Interviews geht dieser Band erstmals auf die kritische Haltung europäischer Netzkulturen ein. Die Beiträge liefern so wichtige Referenzpunkte zur Gestaltung unserer techno-kulturellen Gegenwart jenseits von Facebook und Google.
 • TÜRKİYE’NİN BİLGİ TOPLUMU OLMA YOLUNDA BİLGİ TEKNOLOJİLERİNDEN İNTERNETİN KULLANIMI: MUŞ İLİNDEKİ İNTERNET KAFE KULLANICILARININ AMAÇLARI ÜZERİNDE BİR ARAŞTIRMA

  BEDÜK, Aykut; BALCILAR, Hüseyin (Selcuk UniversitySelçuk Üniversitesi, 2009-12-01)
  Bilgi toplumu, İletişim - Bilişim Devrimi’nin bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. İçerisinde bulunduğumuz çağ, bilgi çağı olarak adlandırılmaktadır ve bunun gereği olarak teknolojik gelişmeleri izlemek ve başarı elde edebilmek için teknolojiyi yaşantımızın içerisinde etkin olarak kullanmak gerekliliği vardır. Bilgi toplumu olabilme aşamasında devlet ve özel sektör tarafından insanlara bir takım imkanların sağlanması gerekliliği bir zorunluluk olmuştur. Bu araştırmada; bilgi çağına geçiş sürecinde bilgi toplumu olabilmek için bir özel sektör yatırımı olan Internet kafelerde Internet’in bu oluşuma bir katkı sağlayıp sağlamadığı, ve hangi amaçlar için kullanıldığı araştırılmıştır.
 • Informationssamfundets globale styring - et bud på en analysestrategi

  Flyverbom, Mikkel (Koebenhavns Universitet Institut for Statskundakab, 2008)
   
 • My first recession /

  Lovink, Geert (Rotterdam : V2/̲NAi Publishers,, c2003.)
  Includes bibliographical references (p. 289-293).

عرض المزيد