Author(s)
Pechancová, DenisaContributor(s)
Bednaříková, MarieKeywords
vzdělávánídospělý
celoživotní
andragogika
osobnost
univerzita
metody
systém
instituce
kvalifikace
rekvalifikace
profese
zaměstnavatel
zaměstnanec
podnik
motivace
financování
education; adult; lifelong; andragogy; personality; university; methods; system; institutions; qualifications
retraining; profession; employer; employee; business
motivation; funding
Full record
Show full item recordOnline Access
http://hdl.handle.net/10195/53051Abstract
Bakalářská práce se zabývá historií a aktuální problematikou andragogiky neboli vzděláváním dospělých v České republice. Rozsáhlost aplikace andragogiky nedovoluje detailní popis všech oblastí vzdělávání dospělých, a proto se práce zabývá především částí z prostředí podnikové kultury, kde hraje z hlediska legislativy a uplatnění jednu z hlavních rolí. Důležitým aspektem kvalitního vzdělávání je bezpochyby motivace ze strany zaměstnance a zaměstnavatele, zásadní je i výběr vzdělávací instituce a lektorské metody. Hlavním cílem bakalářské práce je seznámení se s podnikovým vzděláváním jako součástí andragogiky. Dílčími cíli jsou zhodnocení spokojenosti a efektivity vzdělávání dospělých v podniku v různých úrovních managementu.My bachelor´s thesis deals with the history and current issues of andragogy, adult education, in the Czech Republic. The extent of applications of andragogy does not allow for a detailed description of all areas of adult education. My work deals mainly with parts of proffesional education in companies, because it has a legal framework. An important aspect of quality education is undoubtedly the motivation on the part of employees and employers, and the selection of methods and educational institutions is equally essential. The main aim of this bechelor´s thesis is the introduction to the business education as a part of andragogy. Sub-objectives are to assess the satisfaction and effectiveness of adult education in the company at various levels of management.
Katedra ekonomiky a managementu chemického a potravinářského průmyslu
Můžete vysvětlit definici andragogiky, kterou jste uvedla v práci? Jak chápete spojení "andragogika v podnikovém vzdělávání", kterým jste nazvala svou práci?
 Co bylo cílem práce?
 Jaký typ sekundárních dat jste při výzkumu využila?
 Jakým způsobem mohou být dotazníky využity jako kritéria hodnocení?
 Na základě čeho jste došla k závěru o stavu andragogiky v oblasti zdravotnictví, školství apod., tedy v oblastech, na které výzkum nebyl zaměřen?
 Studentka otázky částečně zodpověděla.
Date
2013-09-03Type
bakalářská práceIdentifier
oai:dk.upce.cz:10195/53051Univerzitní knihovna (studovna)
http://hdl.handle.net/10195/53051
D30471
20836